Maailmankuulu basso Jaakko Ryhänen konsertoi Piikkiön kirkossa keskiviikkona 19.12.2018 klo 19.

Yksi aikamme kuuluisimpia bassoja, maailman tunnetuimmilla oopperalavoilla esiintynyt Jaakko Ryhänen konsertoi tunnelmallisessa joulukonsertissa Piikkiön kirkossa 19.12.2018 klo 19.00. Konsertti on  Suomessa kirkkoja täyteen vetäneen Jaakko Ryhäsen ainoa konsertti Turun seudulla tänä jouluna. Ohjelmassa on tuttuja ja vähän tuntemattomampiakin lauluja Sibeliuksesta Wennerbergiin, jotka virittävät kauniisti joulun tunnelmaan. Konsertissa kuullaan myös urkusooloja Tiina Ilosen esittämänä. Ville Urponen huolehtii laulujen säestyksistä uruilla ja pianolla. Ohjelmassa on myös kaksi yhteislaulua, joten yleisö pääsee itsekin laulamaan.

Tapahtuman kesto on noin tunti.

Lippujen hinnat:

  • Aikuiset: 25 euroa
  • Eläkeläiset, lapset ja varushenkilöt: 20 euroa

Saat lippusi sähköpostitse. Varaudu esittämään lippusi joko kännykän näytöltä tai tulosteena.

Tervetuloa nauttimaan joulutunnelmasta!

Osta liput kaupastamme, Piikkiön yhteispalvelupisteestä tai ovelta (mikäli lippuja jää ovelle asti).