fbpx

Bänditunnit 

Bändikursseille voi tulla kuka tahansa yksin tai yhdessä kaverinsa kanssa.

Opetus tapahtuu noin 5 hengen ryhmässä, jossa soitetaan kokoonpanolla sähkökitara, -basso, ukulele, rummut, kosketinsoittimet/piano ja laulu. Riippuen ryhmän ikä- ja taitokoostumuksesta ohjausta annetaan siten, että oppilaat opettelevat kaikkia soittimia vuorotellen ja toimivat halutessaan myös laulusolisteina. Jos ryhmän jäsenillä on jo vakiintuneet soittimensa, annetaan ohjausta omassa instrumentissa. Aikaisempaa soittokokemusta ei tarvitse olla, eri ikäisille ja tasoisille on omat ryhmänsä.

Ohjausta myös valmiille kokoonpanoille ja aikuisille!

Bänditunteja järjestetään Liedossa, Turussa, Kaarinassa, Piikkiössä, Raisiossa ja Velkualla. Laita ilmoittautumislomakkeen lisätietoihin mitkä päivät ja aikavälit sinulle sopivat, niin etsimme sinulle sopivan ryhmän.

Ilmoittaudu tunneille tästä

Huom!

Kaarinalaisille on tarjolla myös maksuttomia bändikursseja. Lue lisää täältä.